GBJA2002-BP Micro Commercial Co
GBJA20005-GBJA2010(JA).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: DIODE BRIDGE 20A JA
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, JA
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Technology: Standard
Supplier Device Package: JA
Voltage - Peak Reverse (Max): 200 V
Current - Average Rectified (Io): 20 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GBJA2002-BP Micro Commercial Co
Description: DIODE BRIDGE 20A JA, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, JA, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Technology: Standard, Supplier Device Package: JA, Voltage - Peak Reverse (Max): 200 V, Current - Average Rectified (Io): 20 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote GBJA2002-BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GBJA2002-BP GBJA2002-BP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) GBJA20005_GBJA2010_JA_-2510659.pdf Bridge Rectifiers 200Vr 140Vrms 200V 20A 240A 1.1Vf 5uA