GBPC4004
GBPC4004 Taiwan Semiconductor Corporation
GBPC40_50 SERIES_G2211.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 400V 40A GBPC
Packaging: Tray
Package / Case: 4-Square, GBPC
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: GBPC
Voltage - Peak Reverse (Max): 400 V
Current - Average Rectified (Io): 40 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 400 V
auf Bestellung 186 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GBPC4004 Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1PHASE 400V 40A GBPC, Packaging: Tray, Package / Case: 4-Square, GBPC, Mounting Type: Chassis Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: GBPC, Voltage - Peak Reverse (Max): 400 V, Current - Average Rectified (Io): 40 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 400 V.
Weitere Produktangebote GBPC4004
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GBPC4004 GBPC4004 Hersteller : Taiwan Semiconductor GBPC40_50 SERIES_G2211.pdf Bridge Rectifiers 40A, 400V, Standard Bridge Rectifier