GBPC50005 T0G
GBPC50005 T0G Taiwan Semiconductor Corporation
GBPC40_50%20SERIES_G2211.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 50V 50A GBPC40
Packaging: Tray
Package / Case: 4-Square, GBPC40
Mounting Type: QC Terminal
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: GBPC40
Voltage - Peak Reverse (Max): 50 V
Current - Average Rectified (Io): 50 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GBPC50005 T0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 50V 50A GBPC40, Packaging: Tray, Package / Case: 4-Square, GBPC40, Mounting Type: QC Terminal, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: GBPC40, Voltage - Peak Reverse (Max): 50 V, Current - Average Rectified (Io): 50 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 25 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 50 V.
Weitere Produktangebote GBPC50005 T0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GBPC50005 T0G Hersteller : Taiwan Semiconductor GBPC 40.50 SERIES_D13-523532.pdf Bridge Rectifiers 50A, 50V, G.P., SQ.BRIDGE RECTIFIER, FASTON