Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCG1885G1H270JA01D
GCG1885G1H270JA01D
GCG1885G1H270JA01D Murata Electronics
c49e-506.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 27pF 50volts X8G 5%
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1885G1H270JA01D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 27pF; 50V; X8G; ±5%; SMD; 0603; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 27pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Operating temperature: -55...150°C, Roll diameter max.: 180mm, Manufacturer series: GCG.
Weitere Produktangebote GCG1885G1H270JA01D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCG1885G1H270JA01D GCG1885G1H270JA01D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 27pF; 50V; X8G; ±5%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 27pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±5%
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...150°C
Roll diameter max.: 180mm