Produkte > MURATA > GCG1885G2A151FA01D
GCG1885G2A151FA01D
GCG1885G2A151FA01D MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150pF; 100V; X8G; ±1%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.15nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±1%
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...150°C
Manufacturer series: GCG
Roll diameter max.: 180mm
Kind of capacitor: MLCC
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1885G2A151FA01D MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150pF; 100V; X8G; ±1%; SMD; 0603; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 0.15nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Operating temperature: -55...150°C, Manufacturer series: GCG, Roll diameter max.: 180mm, Kind of capacitor: MLCC.