Produkte > MURATA > GCG1885G2A200JA01D
GCG1885G2A200JA01D
GCG1885G2A200JA01D MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 20pF; 100V; X8G; ±5%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 20pF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: GCG
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...150°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1885G2A200JA01D MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 20pF; 100V; X8G; ±5%; SMD; 0603; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 20pF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Manufacturer series: GCG, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...150°C.