Produkte > MURATA > GCG1887U2A103JA01J
GCG1887U2A103JA01J
GCG1887U2A103JA01J MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10nF; 100V; U2J; ±5%; SMD; 0603; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 10nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: U2J
Tolerance: ±5%
Mounting: SMD
Manufacturer series: GCG
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Case - mm: 1608
Case - inch: 0603
Roll diameter max.: 330mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1887U2A103JA01J MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10nF; 100V; U2J; ±5%; SMD; 0603; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 10nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: U2J, Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Manufacturer series: GCG, Operating temperature: -55...125°C, Kind of capacitor: MLCC, Case - mm: 1608, Case - inch: 0603, Roll diameter max.: 330mm.