Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCG188R92A563KA01J
GCG188R92A563KA01J
GCG188R92A563KA01J Murata Electronics
GCG188R92A563KA01_01-1963153.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.056 uF 100 VDC 10% 0603 X8R AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG188R92A563KA01J Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 56nF; 100V; X8R; ±10%; SMD; 0603; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: GCG, Capacitance: 56nF, Operating voltage: 100V, Mounting: SMD, Tolerance: ±10%, Operating temperature: -55...150°C, Kind of capacitor: MLCC, Dielectric: X8R, Roll diameter max.: 330mm, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608.
Weitere Produktangebote GCG188R92A563KA01J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCG188R92A563KA01J GCG188R92A563KA01J Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 56nF; 100V; X8R; ±10%; SMD; 0603; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Manufacturer series: GCG
Capacitance: 56nF
Operating voltage: 100V
Mounting: SMD
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...150°C
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X8R
Roll diameter max.: 330mm