Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCJ188R92A563MA01D
GCJ188R92A563MA01D
GCJ188R92A563MA01D Murata Electronics
GCJ188R92A563MA01_01-1963596.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.056uF 100volt X8R 20% Soft Term
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCJ188R92A563MA01D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 56nF; 100V; X8R; ±20%; SMD; 0603; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: GCJ, Capacitance: 56nF, Operating voltage: 100V, Mounting: SMD, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -55...150°C, Kind of capacitor: MLCC, Dielectric: X8R, Roll diameter max.: 180mm, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608.
Weitere Produktangebote GCJ188R92A563MA01D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCJ188R92A563MA01D GCJ188R92A563MA01D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 56nF; 100V; X8R; ±20%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Manufacturer series: GCJ
Capacitance: 56nF
Operating voltage: 100V
Mounting: SMD
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...150°C
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X8R
Roll diameter max.: 180mm