Produkte > MURATA > GCJ216R72A102KA01J
GCJ216R72A102KA01J
GCJ216R72A102KA01J MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 330mm
Manufacturer series: GCJ
auf Bestellung 9843 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 455
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCJ216R72A102KA01J MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 0805; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Roll diameter max.: 330mm, Manufacturer series: GCJ.