Produkte > MURATA > GCJ31MR72A224KA01K
GCJ31MR72A224KA01K
GCJ31MR72A224KA01K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 220nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 1206; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.22µF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 330mm
Manufacturer series: GCJ
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCJ31MR72A224KA01K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 220nF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 1206; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 0.22µF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Operating temperature: -55...125°C, Roll diameter max.: 330mm, Manufacturer series: GCJ.