Produkte > MURATA > GCJ55DR73A104KXJ1K
GCJ55DR73A104KXJ1K
GCJ55DR73A104KXJ1K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 1kV; X7R; ±10%; SMD; 2220; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.1µF
Mounting: SMD
Tolerance: ±10%
Case - inch: 2220
Case - mm: 5750
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: GCJ
Operating voltage: 1kV
Dielectric: X7R
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 330mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCJ55DR73A104KXJ1K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 1kV; X7R; ±10%; SMD; 2220; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 0.1µF, Mounting: SMD, Tolerance: ±10%, Case - inch: 2220, Case - mm: 5750, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: GCJ, Operating voltage: 1kV, Dielectric: X7R, Kind of capacitor: MLCC, Roll diameter max.: 330mm.