Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM0335C1H820GA16D
GCM0335C1H820GA16D Murata Electronics
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM0335C1H820GA16D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 82pF; 50V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0201; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 82pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±2%, Mounting: SMD, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Operating temperature: -55...125°C, Roll diameter max.: 180mm, Manufacturer series: GCM, Kind of capacitor: MLCC.
Weitere Produktangebote GCM0335C1H820GA16D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM0335C1H820GA16D GCM0335C1H820GA16D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 82pF; 50V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0201; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 82pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±2%
Case - mm: 0603
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm