Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM0335C1HR43WA16D
GCM0335C1HR43WA16D
GCM0335C1HR43WA16D Murata Electronics
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM0335C1HR43WA16D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 0.43pF; 50V; C0G (NP0); ±0.05pF; SMD; 0201, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 0.43pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Capacitance tolerance: ±0.05pF, Mounting: SMD, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.
Weitere Produktangebote GCM0335C1HR43WA16D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM0335C1HR43WA16D GCM0335C1HR43WA16D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 0.43pF; 50V; C0G (NP0); ±0.05pF; SMD; 0201
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.43pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Capacitance tolerance: ±0.05pF
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C