Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM1555G1H390GA16D
GCM1555G1H390GA16D Murata Electronics
c03e-806517.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 39pF 50volts X8G 2%
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1555G1H390GA16D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; X8G; ±2%; SMD; 0402; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 39pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±2%, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Operating temperature: -55...150°C, Kind of capacitor: MLCC, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm.
Weitere Produktangebote GCM1555G1H390GA16D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM1555G1H390GA16D GCM1555G1H390GA16D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; X8G; ±2%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 39pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±2%
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...150°C
Kind of capacitor: MLCC
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm