Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM1885G2A511FA16J
GCM1885G2A511FA16J
GCM1885G2A511FA16J Murata Electronics
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 510 pF 100 VDC 1% 0603 X8G AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885G2A511FA16J Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 510pF; 100V; X8G; ±1%; SMD; 0603; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 510pF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...150°C.
Weitere Produktangebote GCM1885G2A511FA16J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM1885G2A511FA16J GCM1885G2A511FA16J Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 510pF; 100V; X8G; ±1%; SMD; 0603; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 510pF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±1%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...150°C