Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM1885G2A511GA16D
GCM1885G2A511GA16D
GCM1885G2A511GA16D Murata Electronics
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 510 pF 100 VDC 2% 0603 X8G AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885G2A511GA16D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 510pF; 100V; X8G; ±2%; SMD; 0603; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 510pF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±2%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...150°C.
Weitere Produktangebote GCM1885G2A511GA16D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM1885G2A511GA16D GCM1885G2A511GA16D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 510pF; 100V; X8G; ±2%; SMD; 0603; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 510pF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±2%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...150°C