Produkte > MURATA > GCM21A5C2E150FX01D
GCM21A5C2E150FX01D
GCM21A5C2E150FX01D MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 15pF; 250V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 15pF
Operating voltage: 250V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...125°C
Kind of capacitor: MLCC
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM21A5C2E150FX01D MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 15pF; 250V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0805, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 15pF, Operating voltage: 250V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...125°C, Kind of capacitor: MLCC, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm.