Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM21B5G1H822FA16L
GCM21B5G1H822FA16L Murata Electronics
c03e-806517.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 8200pF 50volts X8G 1%
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM21B5G1H822FA16L Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 8.2nF; 50V; X8G; ±1%; SMD; 0805; 180mm, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 50V, Kind of capacitor: MLCC, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...150°C, Capacitance: 8.2nF, Roll diameter max.: 180mm, Dielectric: X8G, Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: GCM.
Weitere Produktangebote GCM21B5G1H822FA16L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM21B5G1H822FA16L GCM21B5G1H822FA16L Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 8.2nF; 50V; X8G; ±1%; SMD; 0805; 180mm
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 50V
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...150°C
Capacitance: 8.2nF
Roll diameter max.: 180mm