Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM21BL81H154MA37K
GCM21BL81H154MA37K
GCM21BL81H154MA37K Murata Electronics
GCM21BL81H154MA37_01A-3145382.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.15 uF 50 VDC 20% 0805 X8L AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM21BL81H154MA37K Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150nF; 50V; X8L; ±20%; SMD; 0805; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 0.15µF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X8L, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...150°C, Kind of capacitor: MLCC, Roll diameter max.: 330mm, Manufacturer series: GCM.
Weitere Produktangebote GCM21BL81H154MA37K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM21BL81H154MA37K GCM21BL81H154MA37K Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 150nF; 50V; X8L; ±20%; SMD; 0805; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.15µF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X8L
Tolerance: ±20%
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...150°C
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 330mm