Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM3195G2A362JA16J
GCM3195G2A362JA16J
GCM3195G2A362JA16J Murata Electronics
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 3600 pF 100 VDC 5% 1206 X8G AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM3195G2A362JA16J Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 3.6nF; 100V; X8G; ±5%; SMD; 1206; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 3.6nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...150°C.
Weitere Produktangebote GCM3195G2A362JA16J
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM3195G2A362JA16J GCM3195G2A362JA16J Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 3.6nF; 100V; X8G; ±5%; SMD; 1206; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 3.6nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...150°C