Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM31A5C2J120JX01D
GCM31A5C2J120JX01D
GCM31A5C2J120JX01D Murata Electronics
c03e-516224.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 12pF 630volts C0G 5%
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM31A5C2J120JX01D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 12pF; 630V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 1206, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 12pF, Operating voltage: 630V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.
Weitere Produktangebote GCM31A5C2J120JX01D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GCM31A5C2J120JX01D GCM31A5C2J120JX01D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 12pF; 630V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 12pF
Operating voltage: 630V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C