Produkte > MURATA ELECTRONICS > GCM31C5C2E183FX03K
GCM31C5C2E183FX03K
GCM31C5C2E183FX03K Murata Electronics
GCM31C5C2E183FX03-00B.pdf
Hersteller: Murata Electronics
Description: CAP CER 0.018UF 250V C0G 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.075" (1.90mm)
Capacitance: 0.018 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM31C5C2E183FX03K Murata Electronics
Description: CAP CER 0.018UF 250V C0G 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.075" (1.90mm), Capacitance: 0.018 µF.
Weitere Produktangebote GCM31C5C2E183FX03K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 18nF; 250V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 18nF
Operating voltage: 250V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...125°C