GD25Q80CS2GR
GD25Q80CS2GR GigaDevice Semiconductor (HK) Limited
Hersteller: GigaDevice Semiconductor (HK) Limited
Description: IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8SOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 8Mbit
Memory Type: Non-Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 3.6V
Technology: FLASH - NOR (SLC)
Clock Frequency: 80 MHz
Memory Format: FLASH
Supplier Device Package: 8-SOP
Write Cycle Time - Word, Page: 60µs, 4ms
Memory Interface: SPI - Quad I/O
Access Time: 7 ns
Memory Organization: 1M x 8
Produktbewertung abgeben
Technische Details GD25Q80CS2GR GigaDevice Semiconductor (HK) Limited
Description: IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 8Mbit, Memory Type: Non-Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 3.6V, Technology: FLASH - NOR (SLC), Clock Frequency: 80 MHz, Memory Format: FLASH, Supplier Device Package: 8-SOP, Write Cycle Time - Word, Page: 60µs, 4ms, Memory Interface: SPI - Quad I/O, Access Time: 7 ns, Memory Organization: 1M x 8.