GDA-200MA
GDA-200MA Eaton - Electronics Division
eaton-gda-fast-acting-fuse-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA
Current Rating (Amps): 200 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.02
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GDA-200MA Eaton - Electronics Division
Description: FUSE CERAMIC 200MA 250VAC 5X20MM, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm, Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Approval Agency: CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1.5kA, Current Rating (Amps): 200 mA, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 0.02.