GDB-100MA
GDB-100MA Eaton - Electronics Division
eaton-gdb-fast-acting-glass-tube-fuses-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 100 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.003
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GDB-100MA Eaton - Electronics Division
Description: FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm, Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Glass, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A, Current Rating (Amps): 100 mA, Voltage Rating - AC: 250 V, Melting I²t: 0.003.