GDP402S220V
GDP402S220V Carlo Gavazzi Inc.
DP_contactors14eng.pdf
Hersteller: Carlo Gavazzi Inc.
Description: 2P DPC SCRW TERM 40A 220VAC
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -5°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC - Nom
Must Release Voltage: 44 VAC
Must Operate Voltage: 187 VAC
auf Bestellung 8 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details GDP402S220V Carlo Gavazzi Inc.
Description: 2P DPC SCRW TERM 40A 220VAC, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 220VAC, Operating Temperature: -5°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC - Nom, Must Release Voltage: 44 VAC, Must Operate Voltage: 187 VAC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GDP402S220V GDP402S220V Hersteller : Carlo Gavazzi DP_contactors14eng-1805125.pdf Contactors - Electromechanical Two-pole Definite Purpose style, 40Amps rated (FLA at 240VAC) contactor with screw terminals, 220 VAC coil and no auxiliary contacts.
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GDP402S220V GDP402S220V Hersteller : Hartland Controls / Littelfuse DP_contactors14eng-3359562.pdf Contactors - Electromechanical 2P DPC SCRW TERM 40A 220VAC