GDP403L120V
GDP403L120V Hartland Controls / Littelfuse
DP_contactors14eng-1805125.pdf
Hersteller: Hartland Controls / Littelfuse
Contactors - Electromechanical 3P DPC LUG TERM 40A 120VAC
auf Bestellung 4 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details GDP403L120V Hartland Controls / Littelfuse
Description: 3P DPC LUG TERM 40A 120VAC, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -5°C ~ 40°C, Termination Style: Box Lug, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC - Nom, Must Release Voltage: 24 VAC, Must Operate Voltage: 102 VAC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GDP403L120V GDP403L120V Hersteller : Carlo Gavazzi DP_contactors14eng-1805125.pdf Contactors - Electromechanical Three-pole Definite Purpose style, 40Amps rated (FLA at 240VAC) contactor with lug terminals, 120 VAC coil and no auxiliary contacts.
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GDP403L120V GDP403L120V Hersteller : Carlo Gavazzi Inc. DP_contactors14eng.pdf Description: 3P DPC LUG TERM 40A 120VAC
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -5°C ~ 40°C
Termination Style: Box Lug, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC - Nom
Must Release Voltage: 24 VAC
Must Operate Voltage: 102 VAC