GDP403S220V
GDP403S220V Hartland Controls / Littelfuse
DP_contactors14eng-3359562.pdf
Hersteller: Hartland Controls / Littelfuse
Contactors - Electromechanical 3P DPC SCREW TERM 40A 220VAC
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details GDP403S220V Hartland Controls / Littelfuse
Description: 3P DPC SCREW TERM 40A 220VAC, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 220VAC, Operating Temperature: -5°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 277VAC - Nom, Must Release Voltage: 44 VAC, Must Operate Voltage: 187 VAC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GDP403S220V GDP403S220V Hersteller : Carlo Gavazzi DP_contactors14eng-1805125.pdf Contactors - Electromechanical Three-pole Definite Purpose style, 40Amps rated (FLA at 240VAC) contactor with screw terminals, 220 VAC coil and no auxiliary contacts.
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
GDP403S220V GDP403S220V Hersteller : Carlo Gavazzi Inc. DP_contactors14eng.pdf Description: 3P DPC SCREW TERM 40A 220VAC
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 220VAC
Operating Temperature: -5°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 277VAC - Nom
Must Release Voltage: 44 VAC
Must Operate Voltage: 187 VAC