Produkte > 4D SYSTEMS PTY LTD > GEN4-ESP32-28CT STARTER KIT
GEN4-ESP32-28CT STARTER KIT 4D Systems Pty Ltd
Hersteller: 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8"
Interface: I2C, SPI, UART
Viewing Area: 43.20mm W x 57.60mm H
Dot Pixels: 320 x 240 (QVGA)
Controller Type: ESP32
Diagonal Screen Size: 2.8" (71.12mm)
Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen: Capacitive
auf Bestellung 12 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details GEN4-ESP32-28CT STARTER KIT 4D Systems Pty Ltd
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8", Packaging: Bulk, Display Type: TFT - Color, IPS (In-Plane Switching), Display Mode: Transmissive, Backlight: LED, Interface: I2C, SPI, UART, Viewing Area: 43.20mm W x 57.60mm H, Dot Pixels: 320 x 240 (QVGA), Controller Type: ESP32, Diagonal Screen Size: 2.8" (71.12mm), Graphics Color: Red, Green, Blue (RGB), Touchscreen: Capacitive.