Produkte > MURATA > GJM1555C1H1R0CB01W
GJM1555C1H1R0CB01W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1pF; 50V; C0G (NP0); ±0.25pF; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 1pF
Operating voltage: 50V
Capacitance tolerance: ±0.25pF
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...125°C
Dielectric: C0G (NP0)
Kind of capacitor: MLCC
Roll diameter max.: 180mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GJM1555C1H1R0CB01W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1pF; 50V; C0G (NP0); ±0.25pF; 0402; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 1pF, Operating voltage: 50V, Capacitance tolerance: ±0.25pF, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Operating temperature: -55...125°C, Dielectric: C0G (NP0), Kind of capacitor: MLCC, Roll diameter max.: 180mm, Manufacturer series: GJM.