GP02-25-E3/54
GP02-25-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
gp0220.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 2500V 250MA DO204AL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 250mA
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2500 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 2500 V
auf Bestellung 11000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GP02-25-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 2500V 250MA DO204AL, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 250mA, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2500 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 2500 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 10482 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
GP02-25-E3/54 GP02-25-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division gp0220.pdf Description: DIODE STD 2500V 250MA DO204AL
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 19
GP02-25-E3/54 GP02-25-E3/54 Hersteller : Vishay gp0220.pdf Diode Switching 2.5KV 0.25A 2-Pin DO-41 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
GP02-25-E3\54 GP02-25-E3\54 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 0.25A,2500V,SUPERT,NOT FOR NEW DESIGN