GPD2006C-TP
GPD2006C-TP Micro Commercial Co
GPD2006C(DPAK).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: Interface
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-252 (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GPD2006C-TP Micro Commercial Co
Description: Interface, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-252 (DPAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote GPD2006C-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GPD2006C-TP GPD2006C-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) GPD2006C_DPAK_-3365631.pdf Rectifiers 20A RECTIFIER