GPSDS1370P TE Connectivity Laird
GPS-Telematics%20Antenna%20WEB.pdf
Hersteller: TE Connectivity Laird
Description: RF ANT 143MZ/1.575GHZ STR 21.75"
Packaging: Bulk
Features: Cable - 4.3m
Mounting Type: Panel Mount
Frequency Range: 137MHz ~ 150MHz
Antenna Type: Whip, Straight
Height (Max): 21.750" (552.45mm)
Frequency Group: VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band): 143MHz, 1.575GHz