Produkte > MURATA > GRM31C5C2E183FWA3L
GRM31C5C2E183FWA3L
GRM31C5C2E183FWA3L MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 18nF; 250V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 18nF
Operating voltage: 250V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: GRM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRM31C5C2E183FWA3L MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 18nF; 250V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 1206, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 18nF, Operating voltage: 250V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GRM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.