Produkte > MURATA > GRM31C7U2E183JW32K
GRM31C7U2E183JW32K
GRM31C7U2E183JW32K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 18nF; 250V; U2J; ±5%; SMD; 1206; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 18nF
Operating voltage: 250V
Dielectric: U2J
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: GRM
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRM31C7U2E183JW32K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 18nF; 250V; U2J; ±5%; SMD; 1206; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 18nF, Operating voltage: 250V, Dielectric: U2J, Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GRM, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...125°C.