Produkte > MURATA ELECTRONICS > GRT1555C1HR43BA02D
GRT1555C1HR43BA02D
GRT1555C1HR43BA02D Murata Electronics
Hersteller: Murata Electronics
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.43 pF 50 VDC 0.1 pF 0402 C0G (NP0) AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRT1555C1HR43BA02D Murata Electronics
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 0.43pF; 50V; C0G (NP0); ±0.1pF; SMD; 0402, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 0.43pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Capacitance tolerance: ±0.1pF, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Manufacturer series: GRT, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.
Weitere Produktangebote GRT1555C1HR43BA02D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
GRT1555C1HR43BA02D GRT1555C1HR43BA02D Hersteller : MURATA Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 0.43pF; 50V; C0G (NP0); ±0.1pF; SMD; 0402
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.43pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Capacitance tolerance: ±0.1pF
Manufacturer series: GRT
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C