Produkte > MURATA > GRT21BR61A226ME13K
GRT21BR61A226ME13K
GRT21BR61A226ME13K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 22uF; 10V; X5R; ±20%; SMD; 0805; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 22µF
Operating voltage: 10V
Dielectric: X5R
Tolerance: ±20%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating temperature: -55...85°C
Kind of capacitor: MLCC
Manufacturer series: GRT
Roll diameter max.: 330mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRT21BR61A226ME13K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 22uF; 10V; X5R; ±20%; SMD; 0805; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 22µF, Operating voltage: 10V, Dielectric: X5R, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating temperature: -55...85°C, Kind of capacitor: MLCC, Manufacturer series: GRT, Roll diameter max.: 330mm.