Produkte > LEMO > GSC.1S.290.CD42
GSC.1S.290.CD42 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: CIRCULAR PUSH PULL CONNECTORS
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Gray
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Shielded
Orientation: C
Shell Size - Insert: 290
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Cable Opening: 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm)
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GSC.1S.290.CD42 LEMO
Description: CIRCULAR PUSH PULL CONNECTORS, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Gray, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Shielded, Orientation: C, Shell Size - Insert: 290, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Cable Opening: 0.122" ~ 0.165" (3.10mm ~ 4.20mm), Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.