Produkte > CW INDUSTRIES > GTB1B17C
GTB1B17C
GTB1B17C CW Industries
GTB1B17.pdf
Hersteller: CW Industries
Description: SWITCH TOGGLE SPDT 12A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 12A (AC)
Mounting Type: Panel Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: Mom-Off-Mom
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination: Non-Illuminated
Bushing Thread: 15/32-32
Actuator Length: 17.00mm
Actuator Type: Standard Round
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia
Voltage Rating - AC: 250 V
auf Bestellung 876 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GTB1B17C CW Industries
Description: SWITCH TOGGLE SPDT 12A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 12A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: Mom-Off-Mom, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Illumination: Non-Illuminated, Bushing Thread: 15/32-32, Actuator Length: 17.00mm, Actuator Type: Standard Round, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.00mm Dia, Voltage Rating - AC: 250 V.