H121206HCLL
H121206HCLL Integra Enclosures
12x12x6-Premium-Series-1.pdf
Hersteller: Integra Enclosures
Description: ENCL PC HINGED W LATCH 12X12X6
Features: Mounting Brackets
Packaging: Box
Color: Gray, Clear Cover/Door
Size / Dimension: 12.000" L x 10.000" W (304.80mm x 254.00mm)
Material: Plastic, Polycarbonate (PC)
Thickness: 0.180" (4.57mm)
Height: 6.000" (152.40mm)
Design: Cover Included, Hinged, Latched and Padlockable
Ratings: IP66, NEMA 1,2,3,3R,3S,4,4X,12,13
Container Type: Enclosure
Material Flammability Rating: UL94 5VA, UL94 V-0
Area (L x W): 120in² (774cm²)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details H121206HCLL Integra Enclosures
Description: ENCL PC HINGED W LATCH 12X12X6, Features: Mounting Brackets, Packaging: Box, Color: Gray, Clear Cover/Door, Size / Dimension: 12.000" L x 10.000" W (304.80mm x 254.00mm), Material: Plastic, Polycarbonate (PC), Thickness: 0.180" (4.57mm), Height: 6.000" (152.40mm), Design: Cover Included, Hinged, Latched and Padlockable, Ratings: IP66, NEMA 1,2,3,3R,3S,4,4X,12,13, Container Type: Enclosure, Material Flammability Rating: UL94 5VA, UL94 V-0, Area (L x W): 120in² (774cm²).