H25060-1CR Eaton - Bussmann Electrical Division
H250.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLOCK CART 250V 60A CHASSIS
Packaging: Bulk
For Use With/Related Products: Class H(K), Class R Fuses
Fuse Type: Cartridge
Voltage: 250V
Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Box Lug
Fuse Size: 0.813" Dia x 3" L (20.65mm x 76.2mm)
Fuseholder Type: Block
Current Rating (Amps): 60 A
Number of Circuits: 1
Produktbewertung abgeben
Technische Details H25060-1CR Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE BLOCK CART 250V 60A CHASSIS, Packaging: Bulk, For Use With/Related Products: Class H(K), Class R Fuses, Fuse Type: Cartridge, Voltage: 250V, Mounting Type: Chassis Mount, Termination Style: Box Lug, Fuse Size: 0.813" Dia x 3" L (20.65mm x 76.2mm), Fuseholder Type: Block, Current Rating (Amps): 60 A, Number of Circuits: 1.
Weitere Produktangebote H25060-1CR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
H25060-1CR H25060-1CR Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_1112_H250_Series-348834.pdf Fuse Holder 1P 60A Class H w/Box Lug & Spring