Produkte > SUNON > HA40101V4-1000U-A99
HA40101V4-1000U-A99
HA40101V4-1000U-A99 SUNON
Product 21.pdf
Hersteller: SUNON
Category: DC12V Fans
Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 9.13m3/h; 15.7dBA; Vapo; 5000rpm
Operating temperature: -10...70°C
Enclosure material: thermoplastic
Flammability rating: UL94V-0
Storage temperature: -40...70°C
Current rating: 31mA
Fan dimensions: 40x40x10mm
Lead length: 0.3m
Power consumption: 0.43W
Supply voltage: 12V DC
Static pressure: 2.28mm H2O
Operating voltage: 4.5...13.8V DC
Fan efficiency: 9.13m3/h
Noise level: 15.7dBA
Wire size: 26AWG
Rotational rate/speed: 5000rpm
Min. insulation resistance: 10MΩ
Additional functions: autorestart
Kind of fan: axial
Kind of Bearing: Vapo
Fan motor: brushless DC
Type of fan: DC
Leads: leads x2
Related items: SR4-15.5
Impeller material: thermoplastic
auf Bestellung 1491 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HA40101V4-1000U-A99 SUNON
Category: DC12V Fans, Description: Fan: DC; axial; 12VDC; 40x40x10mm; 9.13m3/h; 15.7dBA; Vapo; 5000rpm, Operating temperature: -10...70°C, Enclosure material: thermoplastic, Flammability rating: UL94V-0, Storage temperature: -40...70°C, Current rating: 31mA, Fan dimensions: 40x40x10mm, Lead length: 0.3m, Power consumption: 0.43W, Supply voltage: 12V DC, Static pressure: 2.28mm H2O, Operating voltage: 4.5...13.8V DC, Fan efficiency: 9.13m3/h, Noise level: 15.7dBA, Wire size: 26AWG, Rotational rate/speed: 5000rpm, Min. insulation resistance: 10MΩ, Additional functions: autorestart, Kind of fan: axial, Kind of Bearing: Vapo, Fan motor: brushless DC, Type of fan: DC, Leads: leads x2, Related items: SR4-15.5, Impeller material: thermoplastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HA40101V4-1000U-A99 HA40101V4-1000U-A99 Hersteller : Sunon HA40101V4_1000U_A99_D04168890G_01_4_Ref.pdf DC Fans Axial Fan, 40x40x10mm, 12VDC, 5.4CFM, 0.09"H2O, Vapo, Auto Restart
auf Bestellung 644 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
HA40101V4-1000U-A99 Hersteller : Sunon HA40101V4-1000U-A99-D04168890G-01-4_Ref.pdf DC Brushless Fan 40x40x10 mm
auf Bestellung 510 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
HA40101V4-1000U-A99
Produktcode: 188746
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
HA40101V4-1000U-A99-D04168890G-01-4_Ref.pdf Verschiedene Bauteile > Verschiedene Bauteile 1
Produkt ist nicht verfügbar
HA40101V4-1000U-A99 HA40101V4-1000U-A99 Hersteller : Sunon Fans HA40101V4-1000U-A99-D04168890G-01-4_Ref.pdf Description: FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Vapo-Bearing™
RPM: 5000 RPM
Air Flow: 5.4 CFM (0.151m³/min)
Width: 10.00mm
Weight: 0.034 lb (15.42 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, CUR, TUV, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 15.7dB(A)
Static Pressure: 0.090 in H2O (22.4 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 380 mW