Produkte > SURGE > HBV100M1JTR-0606S
HBV100M1JTR-0606S
HBV100M1JTR-0606S Surge
HBV.pdf
Hersteller: Surge
Description: CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 100 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HBV100M1JTR-0606S Surge
Description: CAP ALUM HYBRID 10UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 120mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 100 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1 A @ 100 kHz.