Produkte > SURGE > HBV101M1ETR-0608S
HBV101M1ETR-0608S
HBV101M1ETR-0608S SURGE
HBV.pdf
Hersteller: SURGE
Description: CAP ALUMHYB 100UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details HBV101M1ETR-0608S SURGE
Description: CAP ALUMHYB 100UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz.