HC1-H-DC100V-F
HC1-H-DC100V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 100V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 100VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 10 VDC
Must Operate Voltage: 80 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC1-H-DC100V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 100V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 100VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 10 VDC, Must Operate Voltage: 80 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.