Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > HC1-HTM-AC100V-F
HC1-HTM-AC100V-F
HC1-HTM-AC100V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 100VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 13.2 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 30 VAC
Must Operate Voltage: 80 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC1-HTM-AC100V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 100VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 13.2 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 30 VAC, Must Operate Voltage: 80 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete.