HC1-HTM-AC12V-F
HC1-HTM-AC12V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VAC
Must Operate Voltage: 9.6 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC1-HTM-AC12V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 100 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VAC, Must Operate Voltage: 9.6 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete.