Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > HC1E-HTM-AC120V-F
HC1E-HTM-AC120V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 120V
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.9 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC1E-HTM-AC120V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 120V, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.9 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete.