HC1E-HTM-AC12V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hc-1075885.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays HC Relay
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC1E-HTM-AC12V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 100 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VAC, Must Operate Voltage: 9.6 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1250VA.
Weitere Produktangebote HC1E-HTM-AC12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC1E-HTM-AC12V-F HC1E-HTM-AC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VAC
Must Operate Voltage: 9.6 VAC